dr hab. inż. Danuta Ciechańska – wiceprezes Stowarzyszenia Klaster Biogospodarki, absolwentka Wydziału Chemii Spożywczej (obecnie Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności) Politechniki Łódzkiej; ekspert B+R w przedsiębiorstwach sektora papierniczego, rolno-spożywczego, chemicznego; wieloletni pracownik naukowy i zarządzający w instytutach badawczych (1990-2020); członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji nr 3 „Biotechnologiczne i chemiczne procesy, bioprodukty i produkty chemii specjalistycznej oraz inżynierii środowiska (MRiT); Członek Grupy Eksperckiej w European Circular Economy Stakeholder Platform (ECESP) Leadership Group – Food Waste, Food Systems, Bioeconomy”; członek wielu organizacji naukowych, stowarzyszeń i komitetów naukowych; posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji i realizacji projektów badawczych w krajowych i międzynarodowych konsorcjach naukowo-przemysłowych (m.in. w Programach Ramowych UE, POIG; POIR); posiada doświadczenie w organizacji prac w spółce europejskiej sektora spożywczego (EIT Food Co-location Centre North-East); specjalizacja: biogospodarka cyrkularna/GOZ, biotechnologia przemysłowa, biomateriały, biopolimery/biotworzywa, kaskadowe zagospodarowanie bioodpadów, inżynieria materiałowa.
dr hab. Małgorzata Koszewska – profesor uczelni pracuje na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej, na którym od 2020 roku pełni funkcję Prodziekana ds. Rozwoju. Jej zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień zrównoważonej produkcji i konsumpcji, w szczególności zachowań konsumentów w obliczu wyzwań zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Zajmuje się także metodami konsumenckiej oceny jakości. Nieustannie stara się znaleźć złoty środek między subiektywnym, często emocjonalnym spojrzeniem konsumenta, a twardym, obiektywnym spojrzeniem inżynierów i technologów. Głęboko wierzy, że te dwa światy powinny ze sobą współpracować, jeśli tworzone rozwiązania technologiczne mają odnosić sukcesy rynkowe i być „zrównoważone“.
Była kierownikiem oraz realizatorem wielu projektów z zakresu zrównoważonej produkcji i konsumpcji m.in.: koordynatorem międzynarodowego projektu “Visegrad Strategic Grant – Prospects of the Visegrad cooperation in promoting a sustainable consumption and production models”, kierownikiem projektu badawczo-edukacyjnego „Ekologia Tekstyliów – Zrównoważony Rozwój w IKEA”. Obecnie koordynuje z ramienia PŁ realizację projektu „SAPIENS” Sustainability and Procurement in International, European, and National Systems” w ramach programu Horyzont 2020: Innovative Training Networks (ITN). Jest również inicjatorem i kierownikiem powołanej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji, międzynarodowej grupy badawczej „Sustainability & Circularity Research Team“ oraz członkiem Rektorskiego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju.
Monika Malinowska-Olszowy – Profesor Politechniki Łódzkiej, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie (Marketing polityczny i medialny). W 2007 roku obroniła pracę doktorską na Politechnice Łódzkiej w obszarze zarządzania marką. W działalności naukowej koncentruje się głównie na zagadnieniach związanych z zarządzaniem nowoczesnym miastem w aspekcie gospodarki cyrkularnej oraz zarządzaniem marką. Autorka wielu publikacji naukowych.
Również bierze czynny udział komercjalizacji wyników badań naukowych, jest menadżerem ds. komercjalizacji w projekcie Inkubator Przedsiębiorczości 2.0, finansowany przez MNiSZW, w którym zajmuje się wypromowaniem wynalazku „Tekstylna ładowarka do zasilania urządzeń mobilnych”. Uczestniczy w realizacji projektów naukowo-badawczych i dydaktycznych. W ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top 500 Innovators w 2013 r. odbyła staż na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w USA. Także w ramach projektu „Mistrzowie dydaktyki” odbyła szkolenie na University College London.
Współtwórca pierwszej w Łodzi pracowni kreatywnego rozwiązywania problemów m.in. metodologią Design Thinking – DT4U. Mentor w zakresie innowacyjnych metod kształcenia. Ukończyła szkolenie Design Thinking Masterclass for Tutors na UiT -The Arctic University of Norway oraz szkoleniez zaawansowanego DT w Hasso-Plattner-Institut w Poczdamie. Otrzymała grant dydaktyczny Politechniki Łódzkiej na temat „Storytelling w edukacji, czyli skuteczne narzędzie nauczania i uczenia się”. Uczestniczy w Baltic University Programme. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego EcoReaserch, które zajmuje się propagowaniem i promocją szeroko rozumianego „eco-life”.
Aktywnie współpracuje z całą społecznością akademicką w przygotowaniu i wdrażaniu zmian programowych na kierunkach studiów, nowych regulaminów i regulacji, działając w wielu komisjach zarówno na poziomie Wydziału, jak i Uczelni. Jest członkiem Rektorskiego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju.
dr inż. Dorota Piotrowska – badaczka i nauczyciel akademicki w Politechnice Łódzkiej. Pełni również funkcję dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej. W ramach swojej działalności akademickiej skupia się na wprowadzaniu innowacji zorientowanych na nowoczesne metody kształcenia, systemy zapewnienia jakości, umowy o podwójnych dyplomach oraz szeroko rozumiane inicjatywy w zakresie internacjonalizacji. W swojej działalności naukowo-badawczej prowadziła i nadzorowała wiele projektów poświęconych zarządzaniu strategicznemu w instytucjach szkolnictwa wyższego, zarządzaniu zmianą w uczelniach oraz wdrażaniu strategii uczenia się przez całe życie. Zrealizowała szereg projektów oraz pilotażowych studiów wdrożeniowych związanych z rozwijaniem nowoczesnych kompetencji osób uczących się, zgodnych z najbardziej aktualnymi potrzebami gospodarki i rynku pracy.
prof. dr hab. inż. Paweł Strumiłło – Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. rozwoju, przewodniczący Rady ICT Polska Centralna Klaster. Opublikował ponad 90 prac naukowych nt. analizy sygnałów i obrazów biomedycznych, inteligencji obliczeniowej i systemów interakcji człowiek–komputer. Jego zainteresowania w ostatnich latach koncentrują się na opracowaniach i wdrażaniu elektronicznych systemów wspomagania osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi.
dr hab. inż. Grzegorz Wielgosiński, prof. PŁ – specjalista w dziedzinie ochrony powietrza (oczyszczanie gazów odlotowych, rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w atmosferze, zarządzanie ochroną powietrza), gospodarki odpadami (termiczne przekształcanie odpadów, plany gospodarki odpadami, paliwa alternatywne) i zrównoważonego rozwoju. Autor licznych publikacji naukowych, opracowań i ekspertyz. Dziekan Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ.